Gazeta Lekarska Gazeta Lekarska logo

Jesteś lekarzem? Zarejestruj się
Nie jesteś lekarzem? Wejdź jako gość
banergorny2

Pomoc

Serwis Gazety Lekarskiej ma charakter społecznościowy i dedykowany jest lekarzom i lekarzom dentystom. Dla wszystkich, którzy zajrzą na www.gazetalekarska.pl dostępne są tylko wybrane zakładki, więcej można zobaczyć, posiadając Konto Gościa, a pełny dostęp mają użytkownicy Konta Lekarza. Poniżej znajduje się lista odpowiedzi dotyczących tego, w jaki sposób działa nasz Serwis. Zachęcamy także do zapoznania się z regulaminem oraz polityką prywatności. Zapraszamy do lektury poniższej instrukcji, a w razie dodatkowych wątpliwości, zapraszamy do zadawania pytań e-mailem na adres pomoc@gazetalekarska.pl.

 

I Pytania podstawowe

 

W jakiej części serwis Gazety lekarskiej jest w całości otwarty?

Ogólnodostępne są zakładki dotyczące kontaktu z redakcją i reklamą, regulaminu, polityki prywatności, pomocy, multimediów. Każdy może także zapoznać się z wersją papierową Gazety Lekarskiej i Biuletynami Naczelnej Rady Lekarskiej, oraz zamieścić ogłoszenie w dziale ogłoszeń Gazety Lekarskiej i przejrzeć zamieszczone tam oferty. Reszta Serwisu zarezerwowana jest dla użytkowników posiadających Konto Lekarza. Można też przeglądać Serwis, będąc użytkownikiem typu Gość, ale taki użytkownik ma bardzo ograniczone możliwości poruszania się po serwisie, dużo mniejsze niż użytkownik typu Lekarz.

Jaka część Serwisu jest dostępna dla użytkownika typu Gość?

Użytkownik typu Gość może wejść do Serwisu, dokonując wcześniej rejestracji Konta Gościa. Logując się, otrzymuje dostęp do dalszej części Serwisu i może zobaczyć podstawowe funkcjonalności, które daje Konto Lekarza, ale nie może z nich skorzystać. Gość posiada dostęp do informacji publikowanych przez redakcję Gazety Lekarskiej. Gość nie może natomiast brać udziału w dyskusji, nie może tworzyć listy swoich znajomych i tworzyć korespondencji prywatnych, nie może też zobaczyć szczegółów dotyczących zarejestrowanych profili lekarskich ani korzystać z funkcjonalności: Aktywność Twoich Kontaktów, Zmiany w twoich Podgrupach i wątkach i Kalendarza. Polecamy założyć Konto Gościa, aby zobaczyć namiastkę tego, co oferuje Konto lekarza (po wejściu na Konto Gościa widzimy podobny kokpit do tego, który widzi użytkownik typu Lekarz, ale praktycznie wszystkie funkcjonalności są dla niego zamknięte (po kliknięciu w większość podstron pojawia się komunikat: Nie posiadasz uprawnień aby zobaczyć tę stronę. Dostęp mają tylko i wyłącznie zalogowani Lekarze).

Jakie możliwości oferuje użytkownikowi Konto Lekarza?

Konto Lekarza oferuje użytkownikowi pełny dostęp do serwisu Gazety Lekarskiej. Użytkownik typu Lekarz może budować listę swoich kontaktów, korespondować z nimi za pomocą prywatnego kanału, obserwować ich aktywności na tablicy Aktywność Twoich Kontaktów, obserwować ulubione podgrupy i wątki, a także korzystać z Kalendarza, brać udział w dyskusjach, przeglądać informacje publikowane przez konta o uprawnieniach specjalnych, które są oznaczone gwiazdką, i przede wszystkim – czytać Gazetę lekarską Premium, czyli nasze elektroniczne wydanie GL, o wiele bogatsze w treści i zdjęcia niż wersja papierowa.

Czy korzystanie z serwisu jest bezpłatne?

Tak. bezpłatne jest zarówno korzystanie z serwisu jako osoba niezarejestrowana, jak i zarejestrowana jako Lekarz lub Gość. Płatne jest jedynie zamieszczanie ogłoszeń (poza ogłoszeniami Szukam pracy) oraz reklam w Serwisie.

Jak zarejestrować Konto lekarza?

Aby zarejestrować Konto lekarza, należy wypełnić formularz rejestracji. Do wypełnienia jest 11 pól, dane muszą być prawdziwe. Trzeba też zaakceptować dwie zgody. Rejestracji mogą dokonać tylko lekarze i lekarze dentyści posiadający prawo wykonywania zawodu w Polsce. Administrator weryfikuje prawdziwość danych, dzięki czemu użytkownicy typu Lekarz mają pewność, że serwis jest dostępny tylko dla lekarzy i lekarzy dentystów. Po wypełnieniu wszystkich niezbędnych pozycji i kliknięciu w przycisk „Zarejestruj” na podany adres e-mail przyjdzie informacja z linkiem aktywacyjnym. Aby dokończyć proces aktywacji Konta Lekarza, należy w ten link kliknąć i można już przejść do logowania się.

Jak zalogować się na Konto Lekarza?

Aby zalogować się, należy w miejscu przeznaczonym do logowania wpisać adres e-mail oraz hasło podane podczas rejestracji.

Jak wejść do portalu jako Gość?

W tym celu należy zarejestrować Konto Gościa. Na stronie głównej serwisu w wyznaczonym boxie należy podać adres e-mail i zaakceptować regulamin, a po chwili na podany e-mail zostanie wysłany login i hasło umożliwiające dostęp do serwisu. Tak zarejestrowane Konto Gościa jest ważne przez 24 godziny od momentu uzyskania danych dostępowych. Aby się zalogować, należy wpisać otrzymane login i hasło w miejscu przeznaczonym do logowania.

Co dzieje się z moimi danymi, które podaję przy rejestracji Konta Lekarza?

Imię, nazwisko, miasto oraz opis są później widoczne dla pozostałych użytkowników – Lekarzy. Pozostałe dane nie są udostępniane – są one zbierane wyłącznie na potrzeby Administratora Serwisu. Informacje dotyczące daty urodzenia, numeru PWZ są potrzebne do weryfikacji, że osoba, która chce się zarejestrować, jest lekarzem/lekarzem dentystą. Z kolei adres e-mail jest wykorzystywany do komunikacji między Serwisem a użytkownikiem, m.in. służy do powiadomień związanych ze społeczną częścią funkcjonowania Serwisu. Na podany e-mail jest też wysyłany Newsletter Gazety Lekarskiej. Szczegółowe informacje na temat wykorzystywania danych osobowych gromadzonych przez Serwis Gazety Lekarskiej znajdują się w regulaminie oraz polityce prywatności.

Co dzieje się z moimi danymi, które podaję przy rejestracji Konta Gościa?

Podany adres e-mail jest wykorzystywany do komunikacji między Serwisem a Użytkownikiem i jest przechowywany w bazie danych nawet po upływanie ważności Konta. Szczegółowe informacje na temat wykorzystywania danych osobowych gromadzonych przez Serwis Gazety Lekarskiej znajdują się w regulaminie oraz polityce prywatności.

Nie mogę się zalogować – wyskakuje komunikat, że nazwa użytkownika lub hasło są nieprawidłowe - co robić?

Upewnij się, że wpisywana nazwa użytkownika (e-mail w przypadku Konata Lekarza, nazwa użytkownika w przypadku Konta Gościa) oraz hasło, są poprawne. Jeśli to nie podziała – zamknij przeglądarkę, i otwórz ją ponownie. Pamiętaj, że trzykrotna, błędna próba logowania kończy się zablokowaniem konta na 1 godzinę. Gdy nie pamiętasz hasła, skorzystaj z opcji przypomnienia hasła.

Zapomniałem/am hasła, co mam zrobić?

Gdy nie pamiętasz hasła, skorzystaj z opcji przypomnienia hasła. Wpisz w wyznaczone miejsce e-mail (w przypadku Konta Lekarza), który Podałeś/aś przy rejestracji lub nazwę użytkownika (w przypadku Konta Gościa), którą od nas Otrzymałeś/aś. Wiadomość zawierająca dalsze instrukcje zostanie do Ciebie wysłana.

Gdzie mogę przeczytać Gazetę Lekarską Premium?

Gazeta Lekarska Premium dostępna jest wyłącznie dla użytkowników posiadających Konto Lekarza. Po zalogowaniu kliknij w zakładkę Gazeta Lekarska Premium znajdującą się w nagłówku, na niebieskim pasku nawigacji lub w baner „Gazeta lekarska Online”, znajdujący się w prawej kolumnie strony głównej po zalogowaniu.

Skąd mogę pobrać papierową wersję Gazety Lekarskiej?

Papierowa wersja GL dostępna jest dla każdego, nawet niezarejestrowanego użytkownika. Box z aktualnym numerem oraz archiwum wydań znajduje się tutaj.

Skąd mogę pobrać Biuletyny Naczelnej Rady Lekarskiej?

Biuletyny NRL dostępne są dla każdego, nawet niezarejestrowanego użytkownika. Box z aktualnym numerem oraz archiwum wydań znajduje się tutaj.

Jak mogę skontaktować się z redakcją?

Dane kontaktowe redakcji znajdują się tutaj.

Mam pytanie dotyczące funkcjonowania serwisu Gazety Lekarskiej, co mam zrobić?

Prosimy wysłać pytanie na adres pomoc@gazetalekarska.pl.

Jak zamieścić ogłoszenie w Serwisie Gazety Lekarskiej?

W Serwisie Gazety Lekarskiej można zamieszczać różnego typu ogłoszenia. Ogłoszenia są podzielone na trzy podstawowe sekcje: Konkursy na ordynatorów, praca, drobne. Aby dodać ogłoszenie, należy wybrać odpowiedni box i kliknąć „dodaj ogłoszenie”. Następnie należy wypełnić wymagane pola i zaakceptować regulamin i kliknąć „wyślij”. Wkrótce potem Otrzymasz e-mail z dalszymi szczegółami postępowania. Nie zapomnij o podaniu kontaktu także w treści ogłoszenia. Zasady zamieszczania ogłoszeń określa odrębny regulamin. Ogłoszenia są płatne.

Gdzie mogę zobaczyć listę opublikowanych ogłoszeń?

Każdy z boxów ogłoszeniowych posiada link „Zobacz więcej”, który kieruje do listy wszystkich ogłoszeń z danej sekcji.

W jaki sposób wyświetlają się ogłoszenia w dziale ogłoszeń serwisu Gazety Lekarskiej?

Ogłoszenia wyświetlają się od najnowszego do najstarszego. Każde ogłoszenie jest widoczne w serwisie przez 31 dni od daty publikacji.

 

II Informacje dotyczące funkcjonalności Konta lekarza:

 

Jak mogę tworzyć listę swoich kontaktów?

Po zalogowaniu na Konto Lekarza w nagłówku znajduje się niebieski pasek nawigacyjny – po kliknięciu w zakładkę „Kontakty” wyświetli się lista wszystkich lekarzy i lekarzy dentystów zarejestrowanych w serwisie. Aby dodać wybrany kontakt do swojej listy, trzeba kliknąć „Dodaj do kontaktów” – wówczas zostanie wysłane zaproszenie z prośbą o dodanie do Twojej Listy Kontaktów. Zaproszenie zostanie wysłane na e-mail wybranego Kontaktu, a także do kanału prywatnego „Wiadomości” (Skrzynka Odbiorcza) tej osoby  w serwisie GL. Kontakt zostanie dodany, jeśli osoba, do której zostanie wysłane zaproszenie, zaakceptuje je.

Jak akceptować zaproszenia do listy Kontaktów?

W wiadomości informującej o tym, że dany użytkownik wysłał do Ciebie Zaproszenie, należy kliknąć w podany link – wówczas nastąpi przekierowanie do strony, gdzie można zaakceptować zaproszenie lub je zignorować.

Gdzie znajdują się zaproszenia do listy Kontaktów?

Informacja o  otrzymaniu zaproszenia dochodzi na e-mail podany podczas rejestracji Konta Lekarza, ta sama informacja jest też wysyłana do twojej Skrzynki odbiorczej dostępnej na twoim profilu lekarskim. Listę zaproszeń oczekujących na zaakceptowanie można też znaleźć, klikając w link „Zobacz osoby do zaakceptowania”, który znajduje się na stronie głównej po zalogowaniu, w boxie po lewej stronie „nowe osoby” (na samym dole tego boxu).

Gdzie mogę zobaczyć, kto należy do listy moich kontaktów?

W nagłówku, po prawej stronie pod niebieskim paskiem nawigacji, znajduje się kilka linków: Zalogowany jako + imię i nazwisko użytkownika, wiadomości, ustawienia, wyloguj. Aby sprawdzić listę swoich kontaktów, należy kliknąć na link ze swoim imieniem i nazwiskiem – na przekierowanej stronie lista twoich kontaktów znajduje się w prawym dolnym rogu.

Jak usunąć Kontakt z listy moich Kontaktów?

Usuniecie kontaktu z Twojej listy może nastąpić z wielu miejsc Serwisu. Można to zrobić, wchodząc na profil danego Kontaktu (po prawej stronie nad listą Kontaktów tego użytkownika jest opcja „Usuń z Kontaktów”. Kontakt można też usunąć, wchodząc na swoją listę Kontaktów.

Oprócz Kontaktów – Lekarzy, na mojej liście znajdują się także Kontakty oznaczone gwiazdką: Gazeta Lekarska Online, a także profil specjalny jednej z Okręgowych Izb Lekarskich. Czemu nie mogę ich usunąć?

Kontakt Gazety lekarskiej Online jest profilem szczególnym, posiada go każdy użytkownik Konta Lekarza i nie da się go usunąć. Podobnie, jeśli chodzi o Kontakt OIL – podczas rejestracji należało wybrać OIL, do którego się należy – w ten sposób dany profil jest przypisany do konkretnego użytkownika i nie da się go usunąć. Można natomiast zmienić OIL, do której się należy. W tym celu należy wejść w „ustawienia” i tam dokonać potrzebnej zmiany. Po tej operacji nowowybrany OIL, będzie tym, którego nie da się usunąć, poprzedni zostanie automatycznie usunięty.

Czym są Kontakty oznaczone gwiazdką?

To specjalny typ użytkownika serwisu. Mają one nieco inne uprawnienia niż Kontakty Lekarskie. Przede wszystkim mogą prowadzić własny box z Aktualnościami, które pokazują się w „Aktywności Twoich Kontaktów” (o ile jest on na twojej liście Kontaktów). Ponadto ich profil różni się nieco od profili lekarskich wyglądem.

Gdzie mogę znaleźć listę wszystkich kontaktów oznaczonych gwiazdką?

Wystarczy wejść na jeden z takich profili – wówczas po prawej stronie wyświetli się lista pozostałych kontaktów z gwiazdką założonych w serwisie.

Jak dodać kontakt oznaczony gwiazdką do swojej listy Kontaktów?

W tym celu należy wejść na wybrany kontakt – po prawej stronie znajduje się zakładka „dodaj do kontaktów” – wystarczy kliknąć, a profil znajdzie się na Twojej liście Kontaktów. Profile te nie akceptują Twojej prośby o dodanie do listy kontaktów, tylko po prostu są dodawane.

W jaki sposób działa kalendarz?

W kalendarzu są zapisane wydarzenia dodane przez redakcję, których nie można usunąć. Pozostałe wydarzenia użytkownik tworzy sam (są one widoczne tylko dla tego użytkownika). Tak utworzone wydarzenie można usunąć, ale raz zapisanego nie można ponownie wyedytować.

Co pokazuje mi się w sekcji Aktualność Twoich Kontaktów?

W tej sekcji pojawiają się zmiany, które dotyczą Twoich Kontaktów. Są to: zmiana zdjęcia profilowego, opisu, dodanie wpisu w wątku, utworzenie nowego wątku, zainteresowanie się danym wątkiem etc.. W tej sekcji widoczna jest także aktywność profili z gwiazdką, które są na liście Twoich Kontaktów.

Co pokazuje mi się w sekcji Zmiany w Twoich Podgrupach i wątkach?

W tej sekcji widoczne są zmiany, czyli nowe wpisy, dotyczące podgrup i wątków (tematów), które Śledzisz.

Jak wziąć udział w dyskusji?

To serce naszego serwisu. W dyskusji mogą brać udział tylko użytkownicy Kont Lekarzy oraz profile oznaczone gwiazdką. Aby wejść do dyskusji, wybierz zakładkę „Grupy” na niebieskiej belce. Gdy klikniesz, zostaniesz przekierowany na forum dyskusyjne, podzielone na grupy, podgrupy i wątki. Grupy i podgrupy tworzy administrator, a wątki – każdy z użytkowników. Każdy z użytkowników może śledzić wybrany wątek, a nawet całą podgrupę, która Go interesuje. Jeśli nie Znalazłeś/aś grupy/podgrupy, do której pasowałby wątek, który chcesz rozpocząć, napisz e-mail w tej sprawie na adres pomoc@gazetalekarska.pl.

Gdzie mogę zobaczyć, do których Podgrup/wątków należę?

Informacja ta znajduje się na stronie głównej po zalogowaniu, w boxie po prawej stronie „Twoje podgrupy i wątki”.

Gdzie mogę zobaczyć swoją aktywność w serwisie?

Lista twoich aktywności jest widoczna na twoim profilu - należy kliknąć na link ze swoim imieniem i nazwiskiem – na przekierowanej stronie lista znajduje się w centralnej części strony.

Czy inni użytkownicy – Lekarze widzą moją aktywność w serwisie?

Tak. Twoja aktywność jest widoczna dla każdego, kto wejdzie na Twój profil. Twoje Kontakty widzą także twoją aktywność na swojej Tablicy Zmian Kontaktów.

Czy użytkownicy typu Gość widzą moją aktywność w serwisie?

Nie.

W jaki sposób wysyłać wiadomości prywatne za pośrednictwem serwisu?

Funkcjonalność ta jest dostępna w zakładce „Wiadomości”. Gdy klikniemy w przycisk „nowa wiadomość”, ukaże nam się formularz tworzenia nowej wiadomości. Nazwę odbiorcy wyszukujemy, wpisując trzy pierwsze litery imienia naszego Kontaktu – co ważne, wyszukane zostaną tylko te osoby, które są na liście Twoich Kontaktów. Wiadomości można także wysyłać do osób, które nie są Naszym Kontaktem – wówczas trzeba taką osobę odnaleźć na liście wszystkich Kontaktów dostępnych w serwisie i wejść na jej profil – wówczas po prawej stronie znajdziemy zakładkę „napisz”. Odpowiedź na wysłaną wiadomość przychodzi w formie wątku, a nie oddzielnej wiadomości.

Gdy zaloguję się na Konto Lekarza, po lewej stronie widzę box Nowe osoby – co on pokazuje?

Box ten pokazuje osoby, które ostatnio założyły Konto Lekarza w serwisie.

Jak dodać zdjęcie do swojego profilu lekarskiego?

Zdjęcie można dodać lub zmienić, klikając na link „ustawienia” lub na link ze swoim imieniem i nazwiskiem – wówczas na przekierowanej stronie należy kliknąć w „Edytuj” i następnie wybrać ”twoje zdjęcie”.

Jak zmienić swój opis, który Podałem/am podczas rejestracji?

Opis można zmienić, klikając na link „ustawienia” lub link ze swoim imieniem i nazwiskiem – wówczas na przekierowanej stronie należy kliknąć w „Edytuj” i następnie wybrać ”twoje dane”.

Czy mogę zmienić OIL, którą podałam/em podczas rejestracji?

Tak. OIL można zmienić, klikając na link „ustawienia” lub link ze swoim imieniem i nazwiskiem – wówczas na przekierowanej stronie należy kliknąć w „Edytuj” i następnie wybrać ”twoje dane”.

Nie chcę więcej otrzymywać Newslettera Gazety Lekarskiej, co mam zrobić?

W tym celu należy kliknąć na link „ustawienia” i odnaleźć pozycję, która pozwala na rezygnację z subskrybcji.

Które powiadomienia dotyczące zmian na moim profilu lekarskim otrzymuję na zewnętrzy e-mail, który podałem/am podczas rejestracji Konta lekarza?

E-mail jest wysyłany w kilku przypadkach:

- informacja o otrzymaniu zaproszenia do listy Kontaktów

- informacja, że dany Kontakt zaakceptował Twoje zaproszenie

- informacja o otrzymaniu prywatnej wiadomości w serwisie

- informacja przesłana zaraz po rejestracji Konta lekarza, z linkiem aktywacyjnym

- informacja o dodaniu ogłoszenia do serwisu i dalszych krokach postępowania warunkujących jego publikację

- informacja po skorzystaniu z opcji "zapomniałem hasła"

 

III Informacje dotyczące funkcjonalności Konta Gościa:

 

Po zalogowaniu widzę swój profil Gościa. gdy klikam w większość zakładek/linków, pojawia się specjalny komunikat: Co robić?

Te części serwisu są zarezerwowane dla użytkowników – Lekarzy. Aby uzyskać do nich dostęp, zarejestruj Konto Lekarza.

 

 Zapraszamy także do zapoznania się z instrukcją rejestracji i logowania do naszego Serwisu:

Instrukcja

 

Masz do nas pytanie?

Wyślij e-mail na adres: pomoc[at]gazetalekarska.pl

Na pewno odpiszemy!

Zespół Gazety Lekarskiej